Презентація підручника «Професійна етика бухгалтера»
5 грудня 2022 року відбулась відкрита презентація підручника «Професійна етика б
Автори: С.Ф.Голов, Я.В.Голубка, В.М. Костюченко, Р.В. Кузіна, Л.В. Чижевська
Професор кафедри інформаційних систем в управлінні та обліку Людмила Чижевська акцентувала увагу на тому, чим підручник буде корисний бухгалтерам, аудиторам, студентам і викладачам.
У підручнику послідовно розглянуто:
- Генезис і теорії етики;
- Етику в контексті корпоративного управління і соціальної відповідальності бізнесу;
- Призначення та зміст Міжнародного кодексу етики професійних бухгалтерів.
- Принципи етики, дотриманню їх бухгалтерами й аудиторами в процесі їх професійної діяльності
- Етика викладачів облікових дисциплін, особливостям викладання професійної етики, застосуванню моделей ухвалення етичних рішень.
Участь магістрів та аспірантів-фінансистів у семінарі Національного банку України
24 листопада 2022 р. аспіранти та магістри спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» взяли участь у семінарі «Тенденції фінансового сектору та регулярні кроки для зменшення впливу кризи на сектор в умовах війни», організованого Департаментом фінансової стабільності НБУ.
В рамках заходу піднімались питання про здійснені регуляторні кроки НБУ для зменшення впливу кризи на фінансовий сектор, існуючу система моніторингу системних ризиків НБУ, а також плани відновлення банків від наслідків бойових дій.
Засідання Методичного клубу кафедри інформаційних систем в управління та обліку
3 листопада 2022 відбулось засідання Методичного клубу кафедри інформаційних систем в управлінні та обліку.
На засіданні розглядались останні зміни у міжнародних стандартах освіти бухгалтера (IES). Викладачі кафедри мали змогу долучитись до вебінару- конференції “Впровадження останніх змін освітніх стандартів”, організованого Центром реформ фінансової звітності
Гаранти освітніх програм за спеціальністю 071 “Облік і оподаткування” професори Ірина Жиглей, Сергій Легенчук, Людмила Чижевська взяли участь в обговоренні доповідей представників Міжнародної Федерації бухгалтерів, Комітету з міжнародних освітніх стандартів для бухгалтерів, представників професійних бухгалтерських організацій різних країн.
На засіданні Методичного клубу було прийнято рішення обговорити зміни зі стейкхолдерами на найближчих зустрічах.
Відкрита лекція «Управління фінансами в ІТ бізнесі»
2 листопада 2022 року для здобувачів кафедри фінансів та цифрової економіки було проведено відкриту лекцію «Управління фінансами в ІТ бізнесі». Професор Полчанов А.Ю. розповів про роль ІТ галузі у економіці воєнного часу.
Основна увага була зосереджена на фінансовому потенціалі вітчизняної ІТ галузі, особливостям її оподаткування в рамках Дія.Сіті та орієнтації на міжнародні ринки.
Крім того розкрито питання вимог роботодавців до фахівців фінансового профілю та роль фінансиста у сучасному IT бізнесі.
Участь студентів груп ООМ-10, ОО-4 та ОО-5к у відкритій лекції «Особливості ведення фінансового та управлінського обліку в ERP системі SAP Business One»
На запрошення ДТЕУ студенти груп ООМ-10, ОО-4 та ОО-5к долучилися до відкритої лекції «Особливості ведення фінансового та управлінського обліку в ERP системі SAP Business One». Спікером виступив Анатолій Грешньов, бізнес-аналітик експертної консалтингової компанії TG Consulting.
В межах лекції було розглянуто такі питання, як налаштування рахунків головної книги, будова плану рахунків, можливості створення бухгалтерських операцій ручним способом, виправлення помилок в системі, особливості додавання в систему бухгалтерських операцій періодично та шаблоном, механізм роботи з ваучерами журналу, порядок здійснення внутрішньої вивірки тощо.
Наведений огляд функціоналу системи SAP Business One дозволив студентам груп ООМ-10, ОО-4 та ОО-5к порівняти її з програмними продуктами, які вивчаються ними в межах дисциплін «Корпоративні інформаційні системи» та «Управлінські інформаційні системи в аналізі і аудиті».
Відкрита лекція «Вплив воєнного стану на облік та оцінку активів і зобов’язань за МСФЗ»
31 жовтня 2022 року студенти-бакалаври та магістри Державного університету «Житомирська політехніка» спеціальності 071 «Облік і оподаткування» (групи ОО-5, ОО-6к, ООМ-10) за запрошенням доктора економічних наук, професора, завідувача кафедри обліку та оподаткування Київського національного торговельно- економічного університету Олени Володимирівни Фоміної долучились до відкритої лекції «Вплив воєнного стану на облік та оцінку активів і зобов’язань за МСФЗ» (деталі:https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=44654&uk). Спікерами на ній виступили:
– Сергій Рогозний, аудитор, консультант з МСФЗ, директор ТОВ МІК «СТАРТ», член Ради ФПБАУ, співавтор підручників та публікацій з питань застосування МСФЗ;
– Олена Дядюн, сертифікований бухгалтер (IFA, IPFM), консультант з МСФЗ, заступник керівника комітету з фінансів ФПБАУ, співавтор підручника «МСФЗ: короткий курс для практиків».
Презентовано надзвичайно цікавий та актуальний матеріал, який стосувався базових оцінок, обліку активів на окупованих територіях, відображення наслідків пошкодження, знищення та крадіжки майна, а також обліку фінансових активів в умовах війни.
Зустріч студентів спеціальності “Облік і оподаткування” із фахівцем-практиком
26.10.2022 р. відбулась зустріч студентів факультету бізнесу та сфери обслуговування, спеціальності “Облік і оподаткування” (груп ОО-2мб, ОО-6, ОКМ-1) з фахівцем з практики Редько Ксенією Олексіївною, яка обіймає посаду фахівець-аналітик з розширення ринків збуту (експорт) у АТ “Житомирський маслозавод”.
Під час зустрічі актуалізовано питання необхідності здобуття навиків зі здійснення аналізу господарської діяльності та аналізу фінансового стану субʼєктів господарювання студентами-випускниками економічних спеціальностей. Охарактеризовано особливості практичної роботи аналітика, вимоги працедавців до претендентів на посаду аналітика підприємства в Україні та країнах Європи.
“Онлайн-тренінг як форма самостійної роботи студентів спеціальності 071 “Облік та оподаткування””
Самостійна робота студентів в час, коли в доступі є неймовірна кількість безкоштовних онлайн-ресурсів, може бути надзвичайно цікавою, корисною та, безсумнівно, пізнавальною.
І завданням викладача є надати в робочому порядку студентам пораду, порекомендувати актуальне посилання, яке поглиблює тему дисципліни, що викладається.
Професор кафедри інформаційних систем в управлінні та обліку Ірина ЖИГЛЕЙ ділиться своїм досвідом організації самостійної роботи студентів в межах ОК «Облік і звітність в оподаткуванні».
Навчання і викладання в таких екстремальних умовах, в яких наразі перебувають студенти та викладачі українських ЗВО, з одного боку, ускладнене багатьма об’єктивними факторами та морально-психологічним станом і тих, і інших, а з іншого – спонукає до пошуку чогось нового, щоб довести собі та іншим, а, зрештою, всьому світу, що кожного з нас не зламати, що кожен із нас якнайкраще намагається робити свою роботу на своєму місці: викладачі – викладати, здобувачі – здобувати знання (і це мова лише про професійну сферу, а багато ж хто ще встигає волонтерити в різних напрямках!)
Повертаючись до основної теми, хочу поділитись власним досвідом викладання. Цього року мені довелось викладати дисципліну «Облік і звітність в оподаткуванні», яка, на мою думку, є однією з найбільш потрібних та, одночасно, найбільш складних для студентів спеціальності 071 «Облік та оподаткування», адже і в мирний час зміни в законодавстві з питань оподаткування є досить частими, а в умовах воєнного часу – за ними просто не угнатись, якщо не залучати досвід роботодавців. Однією з форм ознайомлення студентів з актуальними змінами в позааудиторний час є відвідування студентами у вільний час онлайн-вебінарів, тренінгів та обговорення їх результатів на практичних заняттях.
Порекомендувала таким чином студентам-бакалаврам груп ОО-5 та ОО-6к, за бажанням, прослухати безкоштовний ONLINE-тренінг «Підготовка до зарплатної звітності за ІІІ квартал: проблеми додатків Д1, 4 ДФ» в рамках теми «Облік розрахунків і звітність за загальнообов’язковим державним соціальним страхування», попередньо зареєструвавшись на платформі 7eminar.ua, який 24.10 2022 р. проводив Тимур Алієв, консультант з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, експерт з трудового права та оплати праці, спеціаліст з управлінського обліку та бюджетування.
Як результат – більша частина студентів тренінг прослухала, на практичному заняття відбулось його жваве обговорення, при чому були відмічені як негативні, так і позитивні моменти.
Вкотре переконуюсь в тому, що наші студенти не втрачають жаги до знань ні за яких умов! Дякую їм за це, адже їх жага – це стимул для нас, викладачів, ставати ще кращими у своїй справі!»
Засідання наукового гуртка «Фінансист»
25 листопада 2022 року відбулось засідання наукового гуртка «Фінансист», присвячене підготовці до IІI Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні виклики сталого розвитку бізнесу», що проходитиме в Житомирській політехніці 03-04 листопада 2022 р.
В рамках заходу здобувачі освіти дізнались про роль науково-практичних конференцій у поширенні знань, напрями роботи згаданої конференції та умови участі в ній.