Skip to main content

Засідання студентського наукового гуртка “Соціально відповідальні практики в діяльності українських суб’єктів господарювання”

       19 жовтня 2021 року відбулось засідання студентського наукового гуртка “Соціально відповідальні практики в діяльності українських суб’єктів господарювання” під керівництвом професора кафедри інформаційних систем в управлінні та обліку Жиглей Ірини та асистента кафедри Захарова Дмитра.
      До роботи гуртка доєднались студенти спеціальності «Облік і оподаткування» та “Фінанси, банківська справа та страхування” освітнього ступеню «бакалавр». На засіданні було обговорено план майбутніх занять та участь студентів у Всеукраїнському конкурсі студентських команд LoNG – 2021 “Блокчейн приходить в Україну”.
      Були обговорені питання щодо використання технології блокчейн як інструменту, який може бути використаний для ліквідації економічної злочинності та можливості впровадження блокчейну для українських підприємств.

Засідання студентського гуртка «Проблеми міжнародних економічних відносин»

21 жовтня 2021 року відбулось чергове засідання студентського гуртка «Проблеми міжнародних економічних відносин». Засідання було присвячене темі формування та динаміки обмінного курсу гривні. Студенти економісти та міжнародники на засіданні гуртка шукали відповіді на запитання, чому стрімке укріплення гривні за останні кілька місяців спричиняє неоднозначні оцінки щодо потенційних майбутніх наслідків, чому це сприяє стримуванню інфляції, яка значно зросла в поточному році, чи не буде це мати ефект стисненої пружини?
Тема була розглянута концептуально, починаючи з того, чому Україна після здобуття незалежності жила 5 років без національної валюти. Також розглянули стрибкоподібну девальвацію гривні у 2008 та 2014 роках внаслідок накопичених структурних дисбалансів.
Одним словом, члени студентського гуртка розбирають українську економіку «по кісточках». А на черзі – ключова процентна ставка та її вплив на національну економіку, в тому числі силу вітчизняних експортерів на міжнародному ринку.

Настановче засідання гуртка «Проблеми міжнародних економічних відносин»

Студентська завзятість та спраглість до нового є головним мотиватором до розвитку.

Розвитку не лише особистісного, але й професійного. Саме такі вмотивовані студенти спеціальностей «Економіка» та «Міжнародні економічні відносини» кафедри цифрової економіки та міжнародних економічних відносин Житомирської політехніки стали членами гуртка з проблем міжнародних економічних відносин сезону засідань 2021-2022 навчального року.

Настановче засідання гуртка проведено керівником гуртка Віталієм Бондарчуком, доцентом кафедри цифрової економіки та міжнародних економічних відносин 07 жовтня 2021 року. Засідання розпочала декан Факультету бізнесу та сфери обслуговування Галина Тарасюк надихаючою промовою, чим підсилила запал студентів до наукових пошуків та особистісних досягнень.

Перше засідання пройшло жваво та дискусійно, як і належить студентському науковому гуртку. Основною мотивацією членства в гуртку, як з’ясувалось, є намагання краще розуміти економічні процеси в світі та навчитися краще комунікувати з економічних питань.

На засіданні гуртка було прийнято рішення посилювати як hard skills, так і soft skills. Тому в майбутньому чекають не лише вирішення кейсів та дискусійних обговорень, але й тестування регресій і економічних прогнозів.

Кафедра цифрової економіки та міжнародних економічних відносин пишається науковими прагненнями студентів та роботою викладачів!

Зустріч стейкхолдерів зі студентами спеціальності “Облік і оподаткування”

4 жовтня відбулась зустріч стейкхолдерів зі студентами груп ОО-5 та ОО-1мб (спеціальність “Облік і оподаткування”).

Стейкхолдерів представляв Іван Булавко, випускник Житомирської політехніки, а нині – помічник аудитора на аудиторській фірмі “Зовнішфінаудит” (м.Житомир).

Іван розповів про ринок аудиту в Україні, актуальні питання обліку і оподаткування на практиці, вимоги, які висуваються роботодавцями до бухгалтерів, та надав поради студентам, як побудувати свою кар’єру у сфері обліку і оподаткування.

Cтудентці спеціальності 071 «Облік і оподаткування», факультету бізнесу та сфери обслуговування, призначено академічну стипендії Президента України!

Відповідно до наказу МОН №1037 від 29.09.2021 Про призначення академічних стипендій Президента України студентам закладів освіти на 1 семестр 2021/2022 н.р. студенти Житомирської політихніки отримали стипендію Президента України.  
Вітаємо Федорову Ольгу, студентку спеціальності 071 «Облік і оподаткування», факультету бізнесу та сфери обслуговування, з призначенням академічної стипендії Президента України!

ПИШАЄМОСЯ нашими студентами та бажаємо подальших успіхів!

Викладачі кафедри інформаційних систем в управлінні та обліку, а також здобувачі освіти за спеціальністю 071 “Облік і оподаткування” стали учасниками круглого столу “Дотримання академічної доброчесності в закаладах освіти”

01 жовтня 2021 року викладачі кафедри інформаційних систем в управлінні та обліку, а також здобувачі освіти за спеціальністю 071 “Облік і оподаткування” освітніх рівнів “бакалавр”, “молодший бакалавр”стали учасниками круглого столу “Дотримання академічної доброчесності в закаладах освіти”, який відбувався онлайн
і був присвячений питанням дотримання академічної доброчесності всіма учасниками освітнього процесу.
Крім того, протягом тижня було проведену ряд зустрічей студентів груп ОО-2мб, ОО-6, ОКМ-1, ОО-5к з викладачами кафедри інформаційних систем в управлінні та обліку, на яких студенти були проінформовані про розроблену в Україні та університеті нормативно-правову базу з питань дотримання академічної доброчесності.
Також здобувачі освіти були детально ознайомлені з нормативними документами Житомирської політехніки з питань академічної доброчесності, а саме з Положенням про академічну доброчесність та етику академічних взаємовідносин у Державному університеті “Житомирська політехніка” та Кодексом академічної доброчесності Державного університету “Житомирська політехніка”.
Викладачами кафедри було надано пояснення щодо доступу до даних документів на сайті університету, їх застосування та можливі наслідки у випадку порушень академічної доброчесності. Підсумком таких зустрічей стало прийняття на себе зобов’язань кожним здобувачем освіти дотримуватись прийнятих в університеті правил академічної доброчесності та підписання з кожним з них “Декларації про академічну доброчесність”.