Skip to main content

Економістки-міжнародниці у Хакатоні з проблем боротьби з контрабандою

15 грудня 2020 року відбулася заключна частина молодіжного хакатону “Реформування митних процедур очима молоді. Як краще боротися з корупцією на митниці: більше контролю чи простіші процедури?”. Його Інститут економічних досліджень та політичних консультацій у рамках проєкту “Підтримка Громадської Ініціативи

За чесну та прозору митницю”.

 

Команди закладів вищої освіти України презентували свої рішення стосовно таких тем, як Інститут авторизованого економічного оператора, сервісно-орієнтована митниця, РРО в Україні та товарна контрабанда.

До креативної dream team увійшли студентки спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Житомирської політехніки вибороли 4 місце, презентувавши своє бачення інформаційної кампанії щодо зменшення лояльності суспільства до контрабанди. Допомагав і підтримував команду справжній тренер – Олександр Юрківський – кандидат економічних наук, доцент кафедри цифрової економіки та міжнародних економічних відносин.

«Нам дуже сподобалось приймати участь, адже ми не тільки отримали задоволення від роботи в команді, але і здобули унікальний досвід і дізнались багато цікавого. Тож ми дуже вдячні всім організаторам конкурсу та нашій кафедрі за таку можливість» (Вікторія Зінчук, група МЕ-4).

«У нас класна команда і для нас це великий досвід. Раді були взяти участь у цьому конкурсі» (Анастасія Шевчук, група МЕ-4).

«Ми були раді взяти участь в даному конкурсі. Отримали чудові враження в процесі виконання завдання. Отримали досвід, і надалі хочемо розвиватися та брати участь в схожих конкурсах» (Діана Пастух, група МЕ-4)

«Було дуже цікаво брати участь, адже ми мали можливість спробувати власні сили в чомусь абсолютно новому. Ми здобули безцінний досвід, тож і надалі плануємо брати участь в подібних конкурсах» (Олександра Голубенко, група МЕ-4)

«Ми віримо, що конкурси такого типу допомагають молоді розвиватися та отримувати дуже цінні та необхідні знання, що неодмінно знадобляться нам у майбутньому. А головне, даний Хакатон є не тільки розвиваючим конкурсом, а і одночасно покликаний звернути увагу людей на сучасні проблеми національної економіки зовнішньоекономічної діяльності і знайти їх вирішення» (Вікторія Юрчук, група МЕ-4).

Кафедра цифрової економіки та міжнародних економічних відносин вітає свої студенток та їх керівника! Бажаємо в подальшому натхнення на здобуття яскравих перемог! Тільки вперед!!!

«Soft skills для фінансиста»: зустріч з випускником кафедри фінансів  і кредиту – Кучеруком Володимиром.

18 грудня 2020 року для здобувачів вищої освіти всіх освітніх рівнів спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування” відбулась зустріч з випускником кафедри фінансів і кредиту 2013 р. –  Кучеруком Володимиром. Сьогодні Володимир обіймає посаду спеціаліста у справах кредитного контролю компанії Solenis. Має понад 5 років досвіду роботи у міжнародних компаніях, у тому числі, 2 роки – в інвестиційних банках Goldman Sachs i Royal bank of Scotland. На зустрічі обговорювались питання професійного розвитку для фахівців фінансового профілю. Кафедра фінансів і кредиту щиро дякує нашому гостю за цікаву презентацію, слушні життєві поради та сподівається на нові зустрічі!

Cтуденти та викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи взяли участь у роботі II Туристичного Форуму «Creative Tourism. Traveling and findihg yourself»

      26 листопада 2020 р. студенти та викладачі кафедри туризму та
готельно-ресторанної справи взяли участь у роботі II Туристичного Форуму
«Creative Tourism. Traveling and findihg yourself» із міжнародною участю,
який проводився за ініціативою Одеської національної академії харчових
технологій та Інститутом харчової промисловості ім. М.В. Ломоносова.

Програмою форуму були передбачено виступи почесних гостей та доповіді
спікерів – провідних фахівців у галузі туризму та готельно-ресторанної
справи, а також дискусійну панель – конкурсні змагання.
Для участі у конкурсних змаганнях було представлено більше 50 робіт
здобувачів освіти із різних закладів.

Кафедру туризму та готельно-ресторанної справи Державного університету «Житомирська політехніка» представляла студентка 1 курсу групи ТЗ-4м Катерина Мошковська. Її робота під назвою «Подорожуємо, навчаючись!» (керівник – Людмила Горшкова) увійшла до фіналу та здобула 3 призове місце.

Дистанційне навчання не захоплює, додамо до нього компонент такий як онлайн екскурсії в межах практичних занять

Викладачем кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Людмилою Горшковою здійснюється проведення практичних занять у вигляді онлайн екскурсій. Такі заняття відбулися в групах ГРС-1 та ТЗ -4 в межах практичного заняття з дисципліни “Спеціальні види туризму “. Тема заходу “Спортивний екстремальний туризм ” на прикладі магазину туристичного спорядження та одягу “Gorgany “. Студенти мали змогу онлайн-зустрічі з пані Марією, яка розповіла про роботу закладу, асортимент товарів, та які додаткові послуги надає магазин.

Онлайн подорожуємо, навчаючись!

Онлайн-стажування викладачами кафедри фінансів і кредиту у організації  CONSILIUM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Викладачі кафедри фінансів і кредиту успішно пройшли метою якого було поглиблення фахової, науково-методичної та наукової компетентності. Завідувач кафедри фінансів і кредиту, професор Виговська Н.Г, професор кафедри Петрук О.М., доцент кафедри Довгалюк В.В. та доцент кафедри Новак О.С. отримали сертифікати, що підтверджують підвищення кваліфікації та проходження онлайн-стажування за програмою «The organization of European education, scientific projects and publication activity».

Вітаємо колектив кафедри та бажаємо подальших успіхів у досягненні поставлених цілей!

,

Наші студенти «цифрові» уже з першого курсу!

Студенти 1 курсу кафедри цифрової економіки та міжнародних економічних відносин факультету бізнесу та сфери обслуговування спеціальностей «Економіка» та «Міжнародні економічні відносини» долучилися до ініціативи Міністерства цифрової трансформації – загальнонаціонального тесту з цифрової грамотності (Цифрограм) на платформі «Дія. Цифрова освіта».

Участь у тестуванні взяли близько 50 студентів, а також викладачі кафедри Вячеслав Ткачук та Катерина Шиманська, які успішно справилися із досить складними питаннями тесту, що охоплював всі сфери знань європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1, адаптованої українськими експертами.

Мотивував студентів до участі кандидат економічних наук, доцент Вячеслав Ткачук, який викладає першокурсникам дисципліну «Цифровізація документообороту та електронний офіс». Ця дисципліна вперше була започаткована для 1 курсу програми «Цифрова економіка», а з 2020 року – і на всьому факультеті бізнесу та сфери обслуговування. Вона орієнтована на розвиток цифрових навичок та їх активне використання в майбутній роботі та повсякденному житті.

За результатами проходження тесту студенти поділилися враженнями та розповіли про окремі труднощі, з якими вони стикнулися під час відповідей на запитання, зокрема відзначили потребу у розвитку навичок комунікації у цифровому суспільстві, поширення контенту та обміну даними за допомогою цифрових технологій, спілкування в цифровому середовищі та мережевого етикету. Всі ці питання будуть враховані викладачами вказаного курсу, що дозволить студентам по закінченні 1 року навчання здобути такі навички.

Всі учасники отримали електронні сертифікати, які не тільки засвідчують достатній загальний рівень цифрової грамотності, а й стануть в нагоді при підготовці резюме.

Участь викладачів кафедри фінансів і кредиту у семінарі Національного банку України

Національним банком України 22-23 жовтня 2020 р.  було організовано семінар для викладачів ЗВО України «Тенденції та новації регулювання фінансового сектору в Україні». В заході взяв участь доцент кафедри фінансів і кредиту Полчанов Андрій Юрійович. Під час заходу обговорились поточні тенденції та вплив пандемії COVID-19 на банківський сектор, проблеми розвитку небанківського фінансового ринку та нові підходи до регулювання ринку небанківських фінансових установ.

Матеріали семінару будуть використані при викладенні курсів «Фінанси», «Макрофінансовий аналіз» та «Страховий менеджмент».

У Державному університеті “Житомирська політехніка” студенти практикують бухгалтерію у програмному продукті MASTER:БУХГАЛТЕРІЯ

Студенти двох українських вишів вже практикують бухгалтерію у програмному продукті MASTER:Бухгалтерія. Це — Державний університет «Житомирська політехніка» (кафедра інформаційних систем в управлінні та обліку) й Одеський національний економічний університет (кафедра бухгалтерського обліку та аудиту).
Викладачі ВНЗ пройшли навчання в Академії MASTER-рішень та розпочали викладання і вже застосовують програмні продукти MASTER у суміжних дисциплінах. Студенти, у свою чергу, опановують бухгалтерію у програмному продукті MASTER:Бухгалтерія у самостійних і лабораторних роботах.
Партнерство MASTER з ВНЗ передбачає придбання рішення «MASTER:Бухгалтерія» за 1 грн та безкоштовне проходження навчання в Академії MASTER-рішень. Викладачі ознайомлюються з програмою-платформою та програмними продуктами MASTER, набувають практичних знань і навичок для роботи з рішеннями та отримують сертифікацію від MASTER.

Зустріч кафедри фінансів і кредиту факультету бізнесу та сфери обслуговування з роботодавцями-партнерами

29 жовтня 2020 відбулась онлайн зустріч з Начальником Департаменту трудових ресурсів ПриватБанку Вороніною В.В.

Під час зустрічі студенти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» дізнались про особливості проходження онлайн-практики у ПриватБанку, її структуру та значення для працевлаштування.

Колектив кафедри фінансів і кредиту продовжує систематичну роботу з удосконалення освітніх програм відповідно до реальних потреб бізнесу та держави.

Тренінг з організації власної справи в рамках проекту Норвегія-Україна

         3 жовтня 2020 року зі слухачами курсів з організації власної справи, що реалізується в Житомирській політехніці в рамках проекту Норвегія-Україна, було проведено тренінг. Тренерами виступили:
  • власник мережі кав’ярень CoffeЕК, бізнесмен Андрій Коваленко, який поділився власним досвідом, як стати успішним бізнесменом, набути досвіду з нуля, якщо йти до своєї мети і створювати той бізнес, який приносить тобі задоволення
  • Ірина Гладка, голова ГО «Союз переселенців «Мир на долоні», членкиня Коаліції громадських об’єднань ВПО «Альянс-Україна», приватний підприємець, засновниця нового нетворкінг-кафе «Лампочка», 20 % прибутку якого буде йти на реалізацію різного роду соціальних проектів, а частина персоналу – люди, які кардинально змінили своє професійне життя і вчаться жити по-новому.
      Такі заходи спрямовані на активізацію підприємницьких здібностей слухачів, на полегшення пдолання психологічного бар’єру щодо створення власного бізнесу, на розширення кола спілкування та обмін досвідом.