Студенти Державного університету «Житомирська політехніка» спеціальностей 071 «Облік і оподаткування» і 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» брали активну участь у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science 2022» за напрямом:  Екологія та охорона навколишнього середовища .
   28 лютого 2022 р. офіційно завершено проведення 1 етапу Міжнародного
конкурсу студентських наукових робіт «Black Sea Science 2022». Цей конкурс проводився на базі Одеського національного технологічного університету за підтримки Міністерства освіти і науки України під егідою Black Sea Universities Network та ISEKI-Food Association,  у співробітництві з науковим журналом Central European Researchers Journal.

У 2022 році конкурс проводився за наступними напрямками: Харчова наука і технології ; Економіка і управління ; Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка ; Енергетика та енергоефективність ; Екологія та охорона навколишнього середовища .
   До складу журі Конкурсу надійшли 117 спеціалістів-науковців, з них 73 з 19 зарубіжних країн: США, Німеччина, Швейцарія, Ангола, Бенін, Італія, Китай, Туреччина, Пакистан, Литва, Латвія, Румунія, Польща, Казахстан, Азербайджан, Словаччина, Грузія, Болгарія, Молдова.

   На перший етап конкурсу було подано 225 робіт, у тому числі 45 робіт з зарубіжних університетів, з яких 16 були розроблені у сумісництві з українськими ЗВО, 27 робіт з ОНТУ та 10 з коледжів ОНТУ, і 143 роботи з інших українських закладів. Роботи надійшли з 27 закордонних університетів таких країн як США, Німеччина, Індія, Литва, Латвія, Румунія, Сербія, Польща, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Болгарія і Молдова.

На першому етапі конкурсу відбулося рецензування робіт членами журі. На підставі рецензій та відкритого обговорення наукових робіт, журі кожного з напрямків більшістю голосів прийняло рішення щодо визначення фіналістів (25% прорецензованих робіт згідно з рейтингом), що було зазначено у протоколах засідань, які відбулися онлайн з 21 по 28 лютого 2022 р.

Студенти факультету бізнесу та сфери обслуговування Мостіпака Ірина (група ОО-6) і Єлісєєв Володимир (група ФБС-5) презентували виконану наукову роботу «Ecology and environmental protection as objects of reporting: current state and approaches to improvement» (наукові керівники – к.е.н., доцент Лайчук Світлана та к.е.н., доцент Поліщук Ірина).

За результатами Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт «Black Sea Science 2022» студенти Мостіпака Ірина і Єлісєєв Володимир відзначені сертифікатом про участь, а їх наукові керівники Лайчук Світлана та Поліщук Ірина – сертифікатом, що підтверджує високу якість підготовки учасників конкурсу від Голови журі д.т.н., проф. зав. кафедри екології та природоохоронних технологій Одеської національної академії харчових технологій Крусір Г.В.

Вітаємо наших студентів та їх наукових керівників, бажаємо подальших
успіхів!