12 лютого 2021 р. відбулася онлайн-зустріч студентів факультету бізнесу та сфери обслуговування спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» Державного університету «Житомирська політехніка» та учнів старших класів КУ «Вишевицький ліцей» Вишевицької ОТГ Радомишльського району в рамках Телемосту «Школа-університет: діалог в контексті ідей шкільного соціального підприємництва».
Зустріч було організовано з ініціативи директора ліцею Володимира Мартинюка , який вже кілька років поспіль опікується питаннями залучення учнівської молоді до шкільного соціального підприємництва та на практиці підтримує конкретні бізнес-ідеї учнів, а також співробітників кафедри цифрової економіки та міжнародних економічних відносин Житомирської політехніки. Партнерами проекту виступили Green Cross Belarus (Білорусь), Зелений Хрест України «Green Cross Ukraine» та ГО «Освіта для успіху».
У ході діалогу була підкреслена виняткова важливість ідей соціального шкільного підприємництва і в той же час їх загальна свіжість в умовах побудови школи нового типу. Дуже цікавою була доповідь підприємця Івана Савицького , одного зі співавторів посібника для учнів старших класів «Соціальне шкільне підприємництво: твій перший стартап», який закцентував увагу слухачів по суті на головній меті соціального шкільного підприємництва – дати можливість учням реалізувати свій потенціал і побути у ролі успішних підприємців ще у шкільному закладі.
Учні Вишевицького ліцею представили результати SWOT-аналізу проекту з вирощування тюльпанів у теплиці ліцею, яку встановили за підтримки проекту «Шкільний сад» . Зокрема, серед сильних сторін такого проекту молодь відзначила можливість залучення до роботи в теплиці працівників ліцею, наявність молодих перспективних керівників, які прислухаються до ідей учнів, а серед слабких сторін – відсутність практичного досвіду, енергозатратність виробництва, залежність від погодних умов та ін.
До обговорення учнівського проекту активно долучалися студенти, яких з-поміж іншого цікавила цільова аудиторія, на яку орієнтуються учні на етапі продажу тюльпанів, способи популяризації діяльності теплиці. Викладачів кафедри цифрової економіки та міжнародних відносин, в свою чергу, цікавили такі моменти діяльності «бета-підприємців», як упорядкування використання бригад робітників (з числа учнів і працівників ліцею) для обслуговування теплиці, інші ідеї, які розробляють учні паралельно з вирощуванням троянд.
Учні одержали кілька корисних порад від викладачів, спрямованих на підвищення ефективності проекту, а саме: аналізувати багато різної інформації, щоб краще розуміти ринок, позиції конкурентів, знати свою цільову аудиторію; активно використовувати «хмарні» сервіси (в т. ч. від Google) для організації групової роботи над документацією по проекту, координації бригад тощо.
Модераторами онлайн-зустрічі були:
1) зі сторони Державного університету «Житомирська політехніка»:
Ткачук В.О. – доцент кафедри цифрової економіки та міжнародних економічних відносин, к.е.н.;
Каленчук Л.В. – доцент кафедри цифрової економіки та міжнародних економічних відносин, к.е.н.;
2) зі сторони КУ «Вишевицький ліцей» Вишевицької ОТГ Радомишльського району:
Мартинюк В.С. – директор КУ «Вишевицький ліцей» Вишевицької ОТГ Радомишльського району.
Лавренчук О.О. – заступник директора КУ «Вишевицький ліцей» Вишевицької ОТГ Радомишльського району.